Udemy
Kurs Cinema 4D
$ 79,99
Ir para o curso

Precificação

Por Curso

Detalhes do Curso

pl
Certificado gratuito
Rítmo flexível
Iniciante
16 horas

Instrutores

eduweb.pl - Kursy Wideo
0 cursos
N/D
eduweb.pl - Kursy Wideo

Sobre este Curso

Sobre este Curso

Powitanie

Wykorzystaj potencjał Cinema 4D - jednej z najbardziej popularnych i cenionych aplikacji do tworzenia grafiki trójwymiarowej. Ten kurs wprowadzi Cię w magiczny świat 3D, wyjaśni podstawowe terminy oraz zapozna z technikami pracy i narzędziami C4D na praktycznych przykładach!

Modelowanie, tworzenie materiałów i oświetlanie sceny

Animacja na klatkach kluczowych oraz z użyciem krzywych

Sculpting (rzeźbienie w trzech wymiarach)

Teksturowaniem z użyciem BodyPaint’a i Photoshop’a

Moduł MoGraph i jego typowe zastosowania

Systemy cząsteczkowe oraz dynamika

Xpresso i automatyzacja

Cinema 4D - Czego nauczysz się w tym Kursie?

Na przestrzeni blisko 16 godzin rozpiętych wśród 18 tutoriali zdobędziesz solidne podstawy w każdym z wielu aspektów grafiki trójwymiarowej. Grafika 3D to między innymi modelowanie, animowanie, oświetlanie, teksturowanie, symulowanie, rigowanie, renderowanie i cała mnogość innych specjalizacji, z których każda zostaje omówiona w tym materiale na tyle dokładnie, abyś mógł po ukończeniu kursu śmiało ruszać naprzód z własnymi eksperymentami, aby rozszerzać swoją wiedzę.

Nazywam się Jerzy Drozda Jr i blisko 15 lat zajmuję się profesjonalnie technikami postprodukcji, animacji, i tworzenia efektów wizualnych na użytek kina i telewizji. W tym kursie rozłożę dla Ciebie na “części pierwsze” najważniejsze aspekty związane z grafiką trójwymiarową. Dowiesz się jak ważne jest podejmowanie świadomych decyzji przed rozpoczęciem pracy i na co zwracać, aby nie wpaść w którąś z wielu pułapek, które czyhają i potrafią zaskoczyć nawet profesjonalistów.

Nawigacja i interfejs Cinema 4D

W aplikacjach 3D dostępnych jest mnóstwo funkcji i paneli, które potrafią przytłoczyć początkujących. Dla każdej osoby pracującej kreatywnie z użyciem technologii komputerowych jest sprawne poruszanie się po środowisku pracy. W kursie poznasz interfejs, najważniejsze panele i ustawienia, oraz funkcję aplikacji Cinema 4D, jak również najbardziej skuteczne skróty, techniki nawigowania po viewporcie i personalizacji oprogramowania tak, aby edycja tworzonych obiektów oraz każdy inny aspekt pracy przebiegał z bajeczną wygodą i prostotą.

Praca ze światłem i materiałami

Konstrukcja naszych obiektów, a co za tym idzie finalnych renderów, determinują dwa najważniejsze czynniki, jakimi są ich materiał a także oświetlenie, zarówno modeli jak i całej sceny. Dowiesz się, z jakimi światłami możemy pracować i które będą skuteczne w konkretnych sytuacjach. Porozmawiamy także o teksturowaniu oraz o tym, jak osiągnąć najlepsze efekty przy rozmaitych typach materiałów (w tym tych mitycznych materiałów translucentnych, jak woda lub szkło).

Techniki Animacji w Cinema 4D

Jednym z najbardziej efektownych elementów Cinema 4D jest model animacji, który poznamy od podstaw, zaczynając od animacji opartej na klatkach kluczowych oraz grafach, aż po generowanie bardziej złożonych i ciekawych animacji. W kursie przerobimy szereg praktycznych projektów, w których zanimujemy nasze obiekty 3D, jak również kamery i inne elementy, co pozwoli na osiągnięcie świetnych rezultatów. Poznamy także najpopularniejszy moduł Cinema 4D o nazwie MoGraph, który jak się przekonamy, służy nie tylko do animacji.

Zobacz też darmową lekcję o MoGraph >>

Techniki modelowania obiektów 3D

Modelowanie to jedno z najważniejszych zagadnień związanych z projektowaniem grafiki trójwymiarowej. Szybkie i skuteczne modelowanie to jeden z najważniejszych elementów na początku Twojej nauki. Dowiesz się wszystkiego o trybach modelowania, polygonach, optymalnych narzędziach pracy i edycji naszych obiektów, jak również szybkie skróty klawiaturowe w Cinema 4D, które znacznie zwiększą wydajność Twojej pracy. Wymodelujemy także kilka ciekawych obiektów w ramach praktycznych projektów, takich jak statek kosmiczny czy górski krajobraz.

Teksturowanie i Sculpting w Cinema 4D

Jednym z najważniejszych czynników wpływających na ostateczny wygląd naszego modelu jest teksturowanie oraz mapowanie, które omówimy w jednej z obszernych części tego kursu. Porozmawiamy o gotowych schematach i materiałach, jak również o ich modyfikacjach, do czego między innymi wykorzystamy Photoshop’a oraz Bodypaint’a. Dowiesz się także jak można w Cinema 4D osiągnąć ciekawe efekty techniką “rzeźbienia”, czyli Sculptingu, którą znamy z takich aplikacji jak ZBrush.

Systemy cząsteczkowe, dynamika i fizyka

Kolejne, obszerne rozdziały kursu wprowadzą Cię w niesamowity świat efektów generowanych proceturalnie i automagicznie, z wykorzystaniem skryptów czy fizyki. Będą to między innymi Particles - genialny moduł Cinemy 4D, który pozwala tworzyć inteligentne cząsteczki, które oddziałują na siebie, przykładowo zderzając się, przyciągając lub odpychając. Jeśli interesują Cię efekty wizualne, te lekcje bez wątpienia będą dla Ciebie bardzo ciekawe i praktyczne. Dowiesz się także jak możemy pracować z fizyką i dynamiką, na przykład cieczy w Cinema 4D. Na deser skorzystamy ze świetnego modułu Xpresso oraz stworzymy gotowy do użycia mechanizm do łatwej i efektownej animacji kamery (rig kamerowy)!

Szereg praktycznych porad

Cały kurs zawiera masę praktycznych wskazówek, które wykorzystasz we wszystkich swoich projektach. Wiele z tych informacji znajduje zastosowanie we wszystkich aplikacjach 3D, więc nawet jeśli korzystasz z darmowego Blendera czy z Mayi, znajdziesz mnóstwo porad, które przyspieszą i zoptymalizują Twoje zadania w środowisku 3D. Dowiesz się między innymi jak dostosować ustawienia renderowania, aby uzyskać świetny efekt przy jak najkrótszym czasie renderu, jak również otrzymasz wskazówki dotyczące oświetlenia, teksturowania a także setki przydatnych zasobów i wskazówek.

Niektóre zagadnienia omawiane w Kursie Cinema 4D

Modelowanie

Animacja na klatkach kluczowych oraz z użyciem krzywych

Tworzenie materiałów

Oświetlanie sceny

Sculpting (rzeźbienie w trzech wymiarach)

Teksturowaniem z użyciem BodyPaint’a i Photoshop’a

Moduł MoGraph i jego typowe zastosowania

Systemy cząsteczkowe oraz dynamika

Xpresso i automatyzacja

i wiele, wiele więcej…

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs jest przeznaczony dla osób “kompletnie zielonych”, nie mających zbyt dużego doświadczenia w pracy w środowisku 3D. Jeśli próbowałeś kiedyś zmierzyć się z tym zagadnieniem i mimo szczerych chęci nie mogłeś przeskoczyć złożoności i skomplikowania tego tematu, lub masz już pewne doświadczenie, ale nie czujesz się pewnie w grafice 3D, to ten kurs jest właśnie dla Ciebie.

UWAGA! Bonusy!

Jak to mam w zwyczaju do swoich kursów zawsze staram się dodać jakiś prezent - coś dzięki czemu będziecie mogli szybciej i z większym zapałem przystąpić do zabawy oprogramowaniem, które chłonęliście przez wiele godzin. Z tym kursem dostajecie dwa dodatkowe tutoriale, które niczego nie tłumaczą, a jedynie mają służyć jako wskazówka i prowokacja do dalszych eksperymentów. Potraktujcie to jak wyzwanie. Dla tych, którzy wyzwań nie lubią dostarczam oczywiście pliki zródłowe, więc tajemnica zostanie rozwiana, gdy tylko je otworzycie.

Dodatkowo dostarczam gotową i odrobinę ulepszoną wersję riga kamerowego, którego konstruujemy samodzielnie w jednej z lekcji, oraz prawie 250MB różnych tekstur środowiskowych, które każdy grafik 3D powinien mieć, gdyż umożliwiają łatwe dodawanie “głębi” naszym pracom.

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

Kurs Video to  najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza  forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem.

Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również  wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem , dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał a także zacząć przygodę z Cinema 4D!

W cenie kursu otrzymujesz   mnóstwo cennych bonusów a wszystkie materiały są przygotowane rzetelnie i profesjonalnie. Między innymi przygotowaliśmy dla Ciebie wiele przydatnych linków, które sprawią, że po przerobieniu kursu będziesz wiedział, jak dalej rozwijać swoje umiejętności!

Cursos Relacionados

Udemy
Kurs Photoshop i Cinema 4D Techniki Pracy
eduweb.pl - Kursy Wideo
7 horas
$ 59.99
apenas este curso
Udemy
Create a Creature Head in Cinema 4D
Grátis
Udemy
Cinema 4D Masterclass: The Ultimate Guide for Beginners
$ 14.00
apenas este curso
SkillShare
Creating the Endoscope Look in Cinema 4D
Travis Vermilye
2 meses de trial grátis
Grátis
+ todos os cursos SkillShare oferece 2 meses de trial grátis. No fim desse período, será cobrado o valor da inscrição. Você terá acesso ilimitado aos cursos, podendo cancelar a qualquer momento.
Pluralsight
Cinema 4D Rendering Fundamentals
10 dias de trial grátis
$ 29.00/mês
+ todos os cursos Pluralsight oferece 10 dias de trial grátis. No fim desse período, será cobrado o valor da inscrição. Você terá acesso ilimitado aos cursos, podendo cancelar a qualquer momento.
Pluralsight
MODO for CINEMA 4D Artists
10 dias de trial grátis
$ 29.00/mês
+ todos os cursos Pluralsight oferece 10 dias de trial grátis. No fim desse período, será cobrado o valor da inscrição. Você terá acesso ilimitado aos cursos, podendo cancelar a qualquer momento.
Udemy
Cinema 4D: Sıfırdan İleri Seviyeye Adım Adım Eğitim
$ 11.00
apenas este curso
Pluralsight
Look Development for Photorealistic Interiors Using CINEMA 4D and V-Ray
10 dias de trial grátis
$ 29.00/mês
+ todos os cursos Pluralsight oferece 10 dias de trial grátis. No fim desse período, será cobrado o valor da inscrição. Você terá acesso ilimitado aos cursos, podendo cancelar a qualquer momento.
Pluralsight
Broadcast Design in CINEMA 4D
10 dias de trial grátis
$ 29.00/mês
+ todos os cursos Pluralsight oferece 10 dias de trial grátis. No fim desse período, será cobrado o valor da inscrição. Você terá acesso ilimitado aos cursos, podendo cancelar a qualquer momento.
Pluralsight
Using the Takes System to Create Variation in CINEMA 4D
10 dias de trial grátis
$ 29.00/mês
+ todos os cursos Pluralsight oferece 10 dias de trial grátis. No fim desse período, será cobrado o valor da inscrição. Você terá acesso ilimitado aos cursos, podendo cancelar a qualquer momento.
Pluralsight
Fundamentals of Lighting in Cinema 4D
10 dias de trial grátis
$ 29.00/mês
+ todos os cursos Pluralsight oferece 10 dias de trial grátis. No fim desse período, será cobrado o valor da inscrição. Você terá acesso ilimitado aos cursos, podendo cancelar a qualquer momento.
Pluralsight
Creating a Dynamic Burning Logo in CINEMA 4D and TurbulenceFD
10 dias de trial grátis
$ 29.00/mês
+ todos os cursos Pluralsight oferece 10 dias de trial grátis. No fim desse período, será cobrado o valor da inscrição. Você terá acesso ilimitado aos cursos, podendo cancelar a qualquer momento.
SkillShare
Mastering XPresso with CINEMA 4D - Create your own CINEMA 4D Plugins
2 meses de trial grátis
$ 15.00/mês
+ todos os cursos SkillShare oferece 2 meses de trial grátis. No fim desse período, será cobrado o valor da inscrição. Você terá acesso ilimitado aos cursos, podendo cancelar a qualquer momento.
Pluralsight
Introduction to Rendering in CINEMA 4D
10 dias de trial grátis
$ 29.00/mês
+ todos os cursos Pluralsight oferece 10 dias de trial grátis. No fim desse período, será cobrado o valor da inscrição. Você terá acesso ilimitado aos cursos, podendo cancelar a qualquer momento.
Pluralsight
Creating a Modern-Style Interior Scene in CINEMA 4D and V-Ray
10 dias de trial grátis
$ 29.00/mês
+ todos os cursos Pluralsight oferece 10 dias de trial grátis. No fim desse período, será cobrado o valor da inscrição. Você terá acesso ilimitado aos cursos, podendo cancelar a qualquer momento.